Gemlik Sülük

Bursa Gemlik Sülük Tedavisi
Hayvanların Doktoru olarak tanımlanan sülükler günümüzde birçok hastalıkta tedavi olarak kullanılmaktadır. Hastalıkları iyileştirici ve hastalıklara karşı koruyucu özellikleri bulunan tıbbi sülükler kanın emişi sırasında vücuda salgı vermektedirler. Vücuda gönderilen bu salgıda, 100’ün üzerinde biyoaktif bulunmaktadır. Kanın pıhtılaşmasını engelleyici maddeler, ağrı kesici, mikrop öldürücü, kas gevşetici gibi etkilere sebep olan maddeler ise sadece bir kaçıdır. Ülkemiz sülük açısından, bir kaynak olarak nitelendirilmekte ve dünyaya sülük satışı gerçekleştirmektedir. Dünyadaki 18 tonluk sülük ticaretinin 6 tonu Türkiye tarafından sağlanmaktadır. Fakat Türkiye’deki sülük merkezlerinin kullanımı, Avrupa ve ABD’ye göre geride kalmıştır. Bursada sülük tedavisi ise bizler tarafından gerçekleştirilmekte olup sizlerin hastalıklarına deva olmaktadır.
Gemlik sülük tedavisi ile bölgedeki hastaları ve daha birçok hastaya tedavi olarak sunulmaktadır. Tıbbi sülükler birçok hastalığa şifa olarak kullanılmakta olup, ayrıca birçok hastalığa karşıda koruyucu özellikler içermektedir. Bu anlamda yıl içerisinde yapılacak olan sülük tedavileri ile birlikte o yıl içerisinde hastalıklarla karşılaşılma oranı bir hayli düşecektir. Sülük tedavisi, Alman tıp yasasınca kabul görmüş olan bir tedavi yöntemidir. Tıbbi sülük, içerisinde bulunan antioksidan etkisi sebebiyle koruyucu tıpta kullanılmaktadır. Ayrıca artık günümüzde mikro cerrahide ve plastik cerrahide sülüklerin kullanımı yaygınlaşmış olup, bu alanda bulunan uzmanlar tarafından maden olarak nitelendirilmektedirler.
Bursada sülük hizmetini sunduğumuz sülük tedavileri ile bu alanın öncülerinden olarak sizlere bilinçli tedavileri sunmaktayız. Tıbbi sülüklerin birkaç türü bulunmakta ve Türkiye’de bulunan bu türlerden Hirudo ve Verbana ile tedavilerin gerçekleştirilmesi mümkün olabilmektedir. Tükürük bezi salgılayan sülüklerin bu salgılarında 100’ün üzerin biyoaktif madde bulunurken, bu maddeler ile birçok hastalık tedavi edilmektedir. Damar genişletici, iltihap önleyici, dolaşım sistemi düzenleyici, kan basıncını düşürücü etkilere sahip olan bu salgılar ile tedaviler geniş çapta yapılmaktadır.
Tarihin önemli ve ünlü hekimlerinden olan Nikandros ve İbn-i Sina, sülüğü tedavi olarak kullanmışlardır. Tıbbi sülükler günümüzde birçok ülke tarafından tedavi aracı olarak kullanılırken bunların başında Almanya, Fransa, İngiltere, ABD, İsviçre gibi ülkeler gelmektedir. Bu ülkelerde çok sayıda tedavi merkezi, hekim ve terapistler bulunmaktadır. Amerika Gıda ve İlaç Dairesi tarafından, 2004 yılında bilimsel bir tedavi yöntemi olarak onaylanan sülük tedavisi, Gemlik sülük tedavileri ile halkımızın da hizmetine açıktır.