HANGİ BÖLGELERE YAPILIR

HACAMAT HANGİ BÖLGELERE YAPILIR

KAFA ARKASI: Kafadan hacamat en fazla unutkanlık, öğrenme ve ezberlemeyi kolaylaştırmak için yapılır. Bu nedenle kuran hafızları ve alimler belli aralıkta mutlaka kafadan hacamat olurlardı. Bu bölgeden yapılan hacamatın, tansiyon, migren, kulak çınlaması, burun hastalıkları, parkinson, alzemier, unutkanlık gibi nörolojik birçok hastalığın tedavisinde önemli ölçüde olumlu etkileri olmaktadır.

OMUZLAR: Boyun fıtığı ve kireçlenmesi, kol ve omuzlardaki romatizma ve ağrılar, akciğer hastalıkları ve tansiyon problemleri, migren, uyuşma, halsizlik, saç dökülmesi, kepek, baş ağrısı ve baş dönmesi gibi hastalıklarda uygulanırsa olumlu sonuçlar alınır.

BOYUN BÖLGESİ ALTI: Tiroid, nodül ve lenf bezi hastalıkları ile boyun fıtığı ve kireçlenmesi, göz hastalıkları, iltihaplı romatizma, baş dönmesi, sinüzit ve migren gibi hastalıklarda bu bölgeden yapılan hacamat kürleri çok başarılıdır.

KALP BÖLGESİ: Hacamatın en çok uygulandığı önemli bir noktadır. Peygamber Efendimiz (SAV) in vesvese, evham yani panik atak – depresyon hastalıklarında önerdiği ana merkezlerden biridir. Bu bölgeden yapılacak hacamatın kalp, akciğerler, safra hastalıkları, tansiyon, immun ( bağışıklık sistemi ) üzerinde çok olumlu etkileri vardır. Vücut bioelektrik enerjisi hemen artar, aura güçlenir.

KARACİĞER ARKASI: Bu bölgedeki uygulamalar genelde karaciğer temizliği ve safra taşları için çok faydalıdır. Halsizlik, yüksek kolesterol, tansiyon ( v.b.) için ideal noktadır. Günde 8-10 saat uyuduğu halde hala yorgun olanlar için mutlak tavsiye edilir. Yorgunluğun temel nedenlerinden birisi karaciğerin görevini tam olarak yapamayışından kaynaklanır. S

IRT OMİRLİK YANLARI: Neredeyse 20 değişik nokta vardır. En çok sırt ağrılarında ayak ve bacak uyuşmalarında, bel fıtığı tedavilerinde uygulanır.

DİZ HİZASI ve BALDIR: Burada yapılan hacamat genelde varis ve romatizma şikayetleri içindir. 20 değişik bölge vardır, çok sık uygulanan 6-7 nokta mevcuttur. Bu noktalardan uygulanan hacamat, romatizma ağrılarını çok hızlı şekilde azaltarak minimuma indirger. Hacamat uygulaması sonrası kılcal damarların dolaşımı hızlanması sebebiyle varis tedavisinde de çok etkilidir.