İznik Sülük

İznik Sülük Tedavisi İle Bursa Hacamat Merkezi
Sülük tedavisi, günümüzde sıkça kullanılmakta olan tedavi yöntemlerinden biri olarak yerini almaktadır. Dünyanın hemen her yerinde kullanılan sülük tedavisi ülkemizde de kullanılmaktadır. Amerika Gıda ve İlaç Dairesi FDA’nın tedavi şeklini kabul etmesiyle ülkemizde de Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ve tedavilerde kullanılmaya başlanmıştır. Sülük tedavisi, tıbbi sülüklerin kullanılması ile gerçekleştirilmektedir. Tıbbi sülükler, hastaların hastalıklı bölgelerinden kan emerken vücuda enzimler salgılamaktadırlar. Bu yol tedavinin ana hattını oluşturmakta ve birçok hastalığa iyi gelmektedir. Sülüklerin ağız bölgesinde bulunan 100 ile 106 arasındaki bioaktif madde, tedavinin iyi gelmesine sebep olmaktadır. Sülük tedavisi hastalarda hiçbir acı hissettirmez. Bursa’da sülük tedavisi de dünyada uygulandığı gibi tarafımızca, hastalara ulaştırılmaktadır. Dünya üzerinde yaklaşık olarak 100 adet sülük cinsi bulunmakta ve bu sülüklerden sadece ikisi ile tedavi mümkün olabilmektedir. Bu iki sülüğün ülkemizde fazlaca bulunması, Türkiye’yi sülük tedavisinde bir altın madeni olarak nitelendirmemize neden olmaktadır. Öyle ki dünyadaki sülük tedavilerinin gerçekleştirildiği sülük cinslerinin %80’ini ülkemizde bulunmaktadır. Türkiye bu madeni ile büyük bir ticaret kapısını da aralamaktadır. Özellikle başta Almanya olmak üzere, Fransa, İngiltere, ABD, İsviçre, Rusya ve daha birçok ülke bu konuda ülkemizin kapısını çalmaktadır. İznik sülük tedavisi de Bursa hacamat merkezince tedavilerin uygulandığı bölgelerden olup, ülkemizin bu madeninden yararlanmaktadır.

Ülkemizde bu kadar sülük imkânının bulunması ile sülük tedavisinin gelişmesi paralel olmamıştır. Almanya, ABD, İngiltere gibi ülkelerde sülük tedavisinin kullanımı daha gelişmiş bir şekilde işlemektedir. Bugün Almanya’ya baktığımızda 300’de fazla sülük tedavi merkezi bulunmaktadır. Alman yasalarına da girmiş olan sülük tedavisi, ABD tarafından da resmi bir şekilde kabul edilir olmuştur. Ülkemizde de onaylanmış olan sülük tedavisi, zamanla daha da gelişecektir. Bursada sülük tedavisi konusunda hizmet vermekte olan hacamat merkezimiz de tedavinin ülkemizde yaygınlaşması için çaba sarf etmektedir.
Günümüzde sülük tedavisi, koca karı ilacı olarak tanımlansa da birçok ünlü tıpçı ve doktor tarafından onaylanmış olan bir tedavi yöntemidir. İznik sülük tedavisi ile bu bölge halkı da imkânlarımızdan sağlanabilmekte ve hastalıkları adına sülük tedavisi görebilmek için bizlere başvurabilmektedirler.