Karacabey Sülük

Bursa Karacabey Sülük Tedavisi
Günümüzde modern tıbbın gelişmesi ile birçok hastalığa çözüm bulunabilmektedir. Dünya üzerinde çok sayıda hastalık bulunmakta ve bu hastalıklara karşı her gün teknoloji yardımı ile çözümler aranmaktadır. Bazı hastalıklar ise doğal yollar ile tedavi edilmeye çalışılmaktadır. Sülük tedavisi de bu doğal tedavi yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Sülük tedavisi yeni bir tedavi yöntemi olmayıp, geçmişi M.Ö 15. yüzyıla kadar dayanmaktadır. Günümüzde ülkemizde koca karı ilacı yöntemi olarak adlandırılan sülük tedavisi, tüm dünyada yoğun bir şekilde hastalıklara çare olması adına kullanılmaktadır. Dünya üzerinde birçok sülük türü bulunurken bunların sadece ikisi ile sülük tedavisi yapılabilmekte ve bu iki cins sülüğün %80’lik bir oranı Türkiye’de bulunmaktadır. Aslında bakıldığında sülük tedavisi, Avrupa’da ve Amerika’da ülkemize oranla daha gelişmiş bir şekilde daha sıkça kullanılan bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat artık ülkemizde de gereken önem sülük tedavisine verilmekte ve zamanla bu ülkeleri bu anlamda yakalayıp hatta geçeceğimiz gerçeği bulunmaktadır. Çünkü bu ülkelerce sülüklerin tüketimi bilinçsizce ve yoğun olarak kullanıldığından artık oralarda bu sülüklere rastlanmamaktadır. Ülkemizde ise sülük üretimi, bilinçli ve hijyenik bir şekilde sağlanarak dünya pazarına sunulmaktadır. Bursada sülük tedavisi vermekte olan merkezimizce birçok hastaya şifa sunulmaktadır.

Sülük tedavisinin geçmişine baktığımızda ise, Latincede sülükle tedavi anlamına gelmekte olan Hiroduterapi M.Ö 15. yüzyıla kadar dayanmakta olup Babil yazılı eserlerine kadar dayanan bir tedavi yöntemidir. Ünlü hekimler tarafından geçmişte de kullanılan sülük tedavisi, günümüzde gelişmiş ülkelerce de onaylanıp, kullanılmaktadır. Almanya, İngiltere, Fransa, ABD gibi gelişmiş ülkeler bu anlamda çok sayıda klinik ve tedavi merkezi ile uzman doktorlar ve terapistler kullanarak sülük tedavisi vermektedirler. Ülkemizde de onaylanıp kullanılan sülük tedavisi birçok bölgede uygulanmaktadır. Karacabey sülük tedavisinin kullanıldığı bölgelerden biridir. Bursa hacamat merkezi tarafından, bilinçli bir şekilde uzmanlarca uygulanmakta olan sülük tedavisi, siz hastalara en iyi imkânları sağlamaya en iyi hizmeti vermeye çalışmaktadır. Artık sülük tedavisi öyle bir noktaya gelmiştir ki halk arasında yüz yıllardır kullanan bu tedavi, günümüzde dünyaca ünlü yıldızlar tarafından da kullanılmaktadır. Bursada sülük tedavisi hizmeti ile Bursa hacamat merkezimiz de modern anlamda bu tedavi yöntemini insanlarımıza sunmaktadır.
Sülük tedavisinin bu kadar etkili olmasının sebebi ise tıbbi sülüklerin güçlü antioksidan etkisi ve içinde barındırdıkları bioaktif maddelerdir. Günümüzde koruyucu tıpta da kullanılmakta olan sülük tedavisi, yıl içerisinde yapılacak tedaviler ile birlikte o yıl içerisinde karşılaşılacak enfeksiyonları azaltacak ve insanları koruyacaktır. Ayrıca sülük tedavisi, mikro cerrahi ve plastik cerrahi alanında da yaygınlaşarak kullanımı artmaktadır. Birçok özelliği ile insan hastalıklarına karşı savaş niteliğinde bulunan sülük tedavisi, Avrupalı bazı ülkelerce veterinerler tarafından hayvanlara da uygulanmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte sülük tedavisinin de kullanımı artmakta olup tedavide kullanılan araçlar da çeşitlenmektedir. Karacabey sülük tedavisinde bu tür imkânlardan Bursa hacamat merkezimizce faydalanmakta olan bir bölgedir. Merkezimiz son derece bilinçli ve temiz ortamlarda tedavisini gerçekleştirerek, hastalara çözüm olmaktadır.