Kestel Sülük

Sülük Tedavisi İçin Önemli Bilgiler
Sülük tedavisi 2500 yıl öncesinden bu yana hala devam eden bir tedavi yöntemidir. Pek çok hastalığa iyi geldiği kanıtlanmıştır ve bu yüzden insanlar tarafından tercih edildiğini söylemek mümkündür. Her tedavide olduğu gibi sülük tedavisinde de bilinmesi gereken ayrıntılar, kimlere yaptırılabileceği ve tedavinin sonraki aşamaları büyük önem arz etmektedir. Sizlere önerebileceğimiz Bursada sülük tedavisi bursa hacamat merkezinde en iyi şekilde yapılmaktadır. www.bursahacamatmerkezi.com sitesinden yardım almanız, yararlı bilgiler edinmeniz açısından faydalı olacaktır. Ayrıca Bursa’nın ilçelerinden biri olan Kestel’de, Kestel sülük tedavisi olmanızı da tavsiye ederiz.
Sülük tedavisinde önemli noktalar olduğunu belirttik. Bunlardan birisi, sülüklerin nasıl muhafaza edileceğidir. Klorsuz su içerisinde korunmalıdırlar sülükler. Kesinlikle çeşme suyu içerisinde ya da klorlu su içerisinde bekletilmemelidirler. Saf suyun bulunduğu bir kap içerisinde bekletilmelidirler ve bir kişi üzerinde uygulanan sülük tedavisi bitirildikten sonra, tek kullanımlık olan sülükler ikinci bir kişi üzerinde kesinlikle uygulanmamalıdır. Sülük tedavisi yapılan merkezlerde, sülüklerin ülkemizde fazlasıyla bulunmasından dolayı sülük tedarik etmede çok fazla zorlanmamaları ise büyük bir şanstır.
Bursada sülük tedavisi yaptırmanız pek çok hastalığınıza iyi gelecektir. Bazı bilim adamlarının bu tedavi yöntemine şiddetle karşı çıkmalarına rağmen yüzyıllardır süregelen ve yapılmakta olan, uygulandığı kişide ise olumlu sonuçların elde edilmesinden dolayı, herhangi kötü bir sonuç elde edilmeyecek olması da bilinmesi gereken önemli noktalardan biridir. Kestel sülük tedavi yöntemi ile vücudunuzun ağrıyan bölgelerinde ağrıyı hissetmeyeceksiniz.
Sülük yapı itibari ile yaklaşık 60-70 dişi olan bir canlıdır ve ağrı duyulan bölgeye yapıştırıldığında, o bölgedeki pis kanı emerek, kişinin ağrılarına son verdirir. Daha sonrasında sülük emebileceği kadar kamı emdikten sonra kendiliğinden o bölgeyi terk eder, böylece işlem sonlandırılır. Fakat, sonrasında o bölgenin steril bir şekilde pansuman yapılması gereklidir. Bu pansumanların ihmal edilmemesi önem taşır. Sülüğün emdiği sırada salgıladığı sıvıların ise pek çok yararları olduğu biliniyor. En önemlisi ise, stres giderici olmasıdır. Bunların dışında, bağışıklığın güçlenmesinde, tansiyon dengeleyici ve kas gevşetici olması da diğer faydalarındandır.