KİREÇLENME

Kireçlenme; eklemlerde, özellikle boyun ve omur çevrelerinde kan dolaşım yetersizliğinden dolayı meydana gelen şiddetli ağrılardır. Sülük Salyasında bulunan hirudin ve histamin birebir kana ulaşarak dolaşımı aktif hale getirir.

Kireçlenme; eklemlerde, özellikle boyun ve omur çevrelerinde kan dolaşım yetersizliğinden dolayı meydana gelen şiddetli ağrılardır. Diz kireçlenmeleri; bölgeye yeterli kan akışının olmaması ve laktik asit toksinlerinin bu bölgeye yerleşmesinden meydana gelir. Dizlerdeki kireçleme, diz kapağının altında bulunan kıkırdağın üzerindeki sinavyum adındaki kıkırdak ve zarının aşınmasından meydana gelir. Boyun ve sırt bölgelerindeki kireçlenmelerde, soğuktan kasılan kasların yeterli kan akışına izin vermemesinden, laktik asit ve toksin maddelerinin bu bölgede yerleşmesi ile ciddi ağrılara sebebiyet vermektedir.

TİBBİ SÜLÜK TERAPİSİ İLE KİREÇLENME NASİL TEDAVİ EDİLİR?

Bursa Hacamat Merkezinde’ki tıbbi sülükler, kireçlenme yani “Atroz”  olmuş eklemlere ve omurlara uygulandığında, kan emerek ayni zamanda da salgıladığı sıvı içerisinde bulunan  enzimlerini enjekte eder. Her enzimin farklı bir görevi vardı. Sülük Salyasının tedavi edici mucizesi HİRUDİN ve HİSTAMİN enzimi üzerine kurulmuştur. Hirudin kan sulandırıcı etkisi sayesinde tıkalı olan damarların açılmasında oldukça önemli bir etkiye sahiptir. Kroner arterlerin en uç noktalarına kadar nüfus eder ve o bölgeye kan yolu ile oksijen(O2)  taşınması yani hayat taşınmasına yardımcı olur. Hemen ardından   HİSTAMİN denilen canlı doku hormonu devreye girerek kılcal damarların en uç noktalara nüfus ederek aktifleştirir ve doku tahribatını onarmaya başlar. Nitekim sülük salyasında ancak yaşayabilen bu enzimler savaşmaya hazır donanımlı askerler gibidirler ve dondurulup muhafaza edilemezler. Ancak  canlı olan sülükten direkt olarak başka canlı bir ortam olan kana geçerek bu bağışıklığı insana kazandırmış olurlar. Bursa Hacamat merkezi olarak sülük tedavisi için size en iyi hizmeti sunmaya çalşıyıoruz. Hijyenik ortamımızda tıbbi sülüklerle tedaviliremizi devam ettiriyoruz.