Mudanya Sülük

Sülük Tedavisi Önemi ve Yararları
Sülük tedavisi çok eski zamanlardan bu yana kullanılan, hatta Peygamber Efendi’mizin de kullanma yolunda olduğu bir tedavi yöntemidir. O dönemlerde teknoloji gelişmiş olmadığından bu tür yöntemlere yönelen insanlar çoğunluktaydı. Fakat günümüzde hemen hemen her hastalığın tedavisi olduğu için, bu tür yöntemler tıp insanları için gereksiz ya da saçma, dahası bazı kişiler ise zararlı olarak düşünülüyor. Ama ufak bir araştırma yapıldığında, sülük tedavisinin zararlı olmadığını aksine pek çok insanın kısa bir süre içinde şifa bulduğunu görmek mümkündür. Bursa ilinde tecrübeli kişilerin, bu tedavi yönteminde başarılı olan insanların tedaviyi uyguladığı bursa hacamat merkezi vardır. Bununla ilgili kısa bir araştırma yapmak ya da siteden daha ayrıntılı bilgilere ulaşmak isteyen kişiler, www.bursahacamatmerkezi.com sitesini ziyaret edebilirler. Tam olarak doğru bir şekilde bilinmeyen, kulaktan dolma bilgilerle sülük tedavisine karşı önyargıları olan kişilerin aslında öyle olmadığını görebileceği bilgilerin bulunduğu bir sitedir.
Bursa’nın yedi ilçesinden yedisinde de sülük tedavisi bulunmaktadır ve bunlardan bir tanesi ise, Mudanya ilçesinde yapılan Mudanya sülük tedavisidir. Hacamat yapılan pek çok yerde sülük tedavisinin yapıldığını da görebiliriz. İkisi birbirine benzer yöntemler olan, hastalıkların giderilmesinde son derece etkili bir rol oynayan tedavilerdir. Bursa ili bu konuda oldukça gelişmiş bir hizmet vermektedir. Bursa’da sülük tedavisi olmak, pek çok kişiye iyi gelirken, faydalarından yararlanan kişiler belirli bölgelerdeki ağrılar yüzünden ameliyat olmaları gerekirken, sülük tedavisi ise, bu zorunluluğu ortadan kaldırmak için yeterli oluyor.

Ameliyat olmak her zaman bir risk taşır, halk arasında ameliyat olmaktan çekinen ve riskleri yüzünden çekinen, ameliyat olmamak için ağrı çeken çok sayıda insan vardır. Bursa’da sülük tedavisi, bu kişiler için oldukça avantajlı ve acısız bir yöntemdir. Sülük yapı itibari ile dişleri olan ve enzim salgılayan bir hayvandır. Salgıladığı enzimlerin vücuda iyi geldiği ise kanıtlanmıştır. Ayrıca, emdiği kan ağrıyan bölgedeki pis kan olduğundan hastanın vücudunu pis kandan arındırır. Bu işlemi yapmak için Mudanya sülük tedavisine başlayabilir ve sonrasında pansumanlarını aksatmadığı takdirde sağlığına tekrardan kavuşabilir.