Mustafakemalpaşa Sülük

Bursa’nın Her İlçesinde Yapılan Sülük Tedavileri
Sülük tedavilere milattan önceki dönemlere kadar bir geçmişe sahip, yıllardan beri devam eden bir yöntemdir. Faydasını gören kişiler olmasa bunca yıldır devam eden bir tedavi olamazdı. Özellikle sülük tedavisine karşı çıkanlar için, ilk zamanlarda olan Babilli hekimlerin bile bu yöntemle pek çok hasta iyileştirdiğini söylemek mümkündür. Bu yüzden önyargıya sahip kişiler için, bursa hacamat merkezi şeklinde arama yaparak www.bursahacamatmerkezi.com sitesinden ayrıntılı araştırma yaparak, tedavinin hiçbir kötü yanı olmadığı, aksine hastaların şifa bulmaları için çok yararlı bir tedavi olduğunu göreceklerdir. Bursada sülük tedavisi bütün illerde yapılmaktadır. Bu konuda Bursa gelişmişliğini öne çıkarmaktadır. Yeterli tecrübeye sahip, bilirkişilerin uyguladığı tedavi yönteminden, şu ana kadar zararlı çıkan herhangi biri olmamıştır. Sülüğün kan emici bir hayvan olmasından dolayı bu tedaviye kötü bir gözle bakan kişiler, aslında sülüğün ağrıyan yeri emdiği sırada salgıladığı enzimleri ve o salgılanan enzimlerin ne kadar faydalı olduğunu bilmiyorlar.
Her ilde yapıldığından bahsettik, bunlardan bir tanesi de, Bursa’nın ilçelerinden biri olan Mustafakemalpaşa’da yapılan, Mustafakemalpaşa sülük tedavi merkezidir. O ilçede yapılan sülük tedavileri, diğer ilçelerde olduğu gibi başarı sağlamaktadır. Bu başarı hastanın tamamen iyileşebilmesi, ağrıyan bölgelerinde tekrar ağrıların olmamasıdır. Sülüğün uygulanmaması gereken bölgeler bulunmaktadır. Bursada sülük işlemi yapılırken, kesinlikle yumuşak cilt bölgeleri yani göz kapağı çevresi vb, ayak içi, ayak tabanı gibi bölgeler ve en önemlisi vücuttaki önemli damarların –bu damarlar; boyun, çene altı, kasık, koltuk altı gibi bölgelerde- yer aldığı kısımlara yapıştırılmamalıdırlar. Ayrıca, anemi (kansızlık) hastalığı olan kişilerde bu tedavi yöntemi kullanılmamaktadır. Kanın pıhtılaşmasında problemi olan kişilerin, emziren annelerin ve hamile olanların, diyalize giren hastaların da sülük yönteminden yararlanamayacak olmalarını belirtelim.
Mustafakemalpaşa sülük yöntemi uygulama açısından oldukça iyidir. Her yöntemde olduğu gibi sülüğün uygulanmasından sonra da belirli yan etkiler gözükebilir. Bunlardan bir tanesi ise, kaşıntıdır. Uygulamadan sonra 2 gün boyunca kaşıntının devam etmesi normal karşılanır. Bu durumu önlemek için ise, kaşıntı olduğu bölgeye soğuk su ya da buz koymak çözüm olabilir.