Orhangazi Sülük

Bursada Sülük Tedavisi Olmak Hangi Hastalıklara İyi Gelir?
Sülük dediğimiz hayvan, ektoparazit şeklinde adlandırılan, kan emen hayvanlardır, yani etçil beslenen hayvanlardır diyebiliriz. Tedavisinin ilk bulunduğu zamanlar ise tam olarak belli olmamakla birlikte, milattan önceye dayanmaktadır. Tedavisi nasıl olur peki? Tam olarak kan emen bu hayvanlar nasıl bir tedavi yöntemiyle, insanların şifa bulmasına sebep oluyorlar? Şöyle ki; tıbbi malzeme olarak kullanılan sülüklerin, insanların ağrıyan bölgelerinin üzerlerine yapıştırılarak belirli bir süre boyunca yapışık bir şekilde kaldıktan sonra sülük, kendini bırakıyor deriden. Bu bırakma işlemi emdiği kandan sonra, doyduğu için bırakma gereksinimi duyuyor. Bu esnada salgıladığı enzimler ve emdiği kan sayesinde vücuttaki pis kan, -ağrıyan bölgedeki kanın pis olduğu düşünülerek- vücuttan atılmış oluyor. Sülük tedavisi yöntemi, Bursa ilinde oldukça yaygın bir şekilde yapılmaktadır. Bursada sülük tedavisi yaptırmak isteyenler için ise, bir site önerebiliriz. Site içerisinde oldukça detaylı bir şekilde anlatılan tedavi, insanların aklında herhangi bir soru işareti kalmasına neden olmadan açıklayıcı bir şekilde sülüğün etkilerini anlatmaktadır. www.bursahacamatmerkezi.com adresine tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.
Bursa’nın tüm ilçelerinde sülük tedavisini olmanız mümkündür. Pek çok hastalığa iyi gelen ve insanların sağlığına kavuşmasını sağlayan sülük tedavisi için Orhangazi sülük bir diğer yöntemdir. İlçelerde yapılan sülük tedavileri, köyde yaşayan insanlara kadar ulaşmaktadır.
Sülük tedavisinin çok fazla sayıda hastalığa iyi geleceğinde bahsettik. Bunlar ise, kol ve bacak ağrıları, sırt bölgelerindeki ağrılar, baş ağrıları, varisleri olan kişiler için, yumuşak doku zedelenmelerinde, epilepsi hastalarında, romatizması olan hastalarda, kangren, geçmeyen yara izlerinde ve daha pek çok şey için bu yöntem kullanılabilmektedir. Sadece dikkat edilmesi gereken belli başlı noktalar vardır. Bunlar ise, kesinlikle kullanılan sülük tekrardan kullanılmamalıdır, hemen imha edilme yoluna gidilmelidir. Ayrıca, her kişi üzerinde sülük tedavisi uygulanamayabilir. Bu kişiler eğer kanser hastaları, anemi hastaları, tansiyon düşüklüğü olan hastalarda uygulanmaz. Bursada sülük tedavisi olmak için ve ayrıntılı bilgileri elde etmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Sülük tedavisi sırasında, sülük yaklaşık olarak 30-40 dakika kan emer, bazı zamanlar nadir olarak 60 dakikayı da bulabilir. Bursa’nın her ilçesinde yapılan sülük tedavisi, Orhangazi sülük tedavisi olarak yapıldığı da görülebilir.