Yenişehir Sülük

Bursa’da Sülük Tedavi Yöntemi ve Günümüzde Sülük Tedavisi
Türkiye’nin pek çok ilinde yapılan sülük tedavilerinin merkezi Bursa’dır. Bunlardan biri de Yenişehir sülük tedavisidir diyebiliriz. Günümüz 21.ci yüzyılda sülük tedavisi tıbbi olarak onaylanmış olup, pek çok sayıda merkezlerde tedavi uygulanmaktadır. Bunlardan bir tanesi, Bursa merkezli olan bursa hacamat merkezidir. Sülük tedavisini en güvenilir bir şekilde yapan ve tecrübeli kişiler tarafından uygulamalarda bulunulan bu merkezin tanıtım sitesini ziyaret edebilirsiniz. www.bursahacamatmerkezi.com şeklindeki adresten ulaşmanız mümkündür. Bursada sülük tedavisi, ağrıyan bölgelerinizdeki ağrılarınızı kesecek ve ya diğer problemlerinizi çözüme ulaştıracaktır. Bazı kişiler tarafından sülük tedavisi kabul görmüyor olsa bile, iyileştirdiği kanıtlanmış olup, çok sayıda yerde uygulamaları devam etmektedir.
Her tedavide olduğu gibi bunda da bir takım yan etkiler görülebilir. En büyük yan etkisi ise, tedavi sonrası kaşıntı duyma hissidir. Farklı olarak görülen yan etkilerde ise, doktora başvurmanızı tavsiye ederiz. Tedavi sonrasında hastanın dikkat etmesi gereken durumlarda vardır. Pansumanlarını aksatmadan yaptırması gerekir. Ayrıca, çok fazla soğuk ve ya sıcak ortamlarda bulunmaması ve kan sulandırıcı ilaçları almaması gerekmektedir. Bursada sülük tedavisinin sırrında ise, sülüğün salgıladığı enzimler başta gelmektedir. Salgıladığı enzimler hem bağışıklık sistemine iyi gelirken, hem de emdiği kan pis kan olduğundan bölgedeki ağrıyı sonlandırmaktadır. Ayrıca, tedavi süresince can yakmayan bir yöntem olduğunu da söyleyelim.
Yenişehir sülük tedavisi yapıldığı esnada bazı zamanlar, sülük yapıştırılan bölgeyi ısırmaz. Bunun birçok sebebi vardır. Deri sıcaklığı normalinden daha soğuksa ve ya hasta sigara kullanıyorsa sülüğün ısırmaması gibi durumlarla karşılaşılabilinir. Bu gibi durumlarda ise, iğneyle küçük bir delik açma yoluna gidilir. Hala ısırmamaya devam ediyor ise, sülüğün değiştirilmesi gereklidir. Sülüklerin sterilize edilmesi ise ok önemlidir. Saf suyun içerisinde bekletilmeli ve kullanılan sülük başka bir hasta üzerinde kesinlikle tedavi için kullanılmamalıdır.

Araştırmalara göre, 600 çeşit sülük bulunmasına rağmen sadece 2 çeşidi tıbbi olarak kullanılmaktadır. Bunlar ise, hirudo medicinalis ve hirudo verbanadır. Bu 2 çeşit sülüğün vücutta kullanıma dahil olmayan bölgeleri ise, yumuşak deri olan göz kapağı ve çevresi, avuç içi ve ayak tabanı, boyun, çene koltuk altı gibi bölgelerdir.