Yıldırım Sülük

Bursa Yıldırım’da Canlı Eczane Sülük Tedavisi
Sülük tedavisi, tarih boyunca insanlar tarafından kullanılmış olan bir tedavi yöntemidir. Günümüzde hemen her ülke tarafından kullanılmakta olan sülük tedavisi, birçok hastaya ve hastalığa derman olmaktadır. Hacamat merkezimizce sizlere de sülük tedavisi en iyi şekillerde sunulabilmektedir. Yıldırım sülük tedavisi ile sizlerin hizmetinde olmakta ve bu bölge dâhil birçok insana sülük tedavisi yapmaktayız. Sülük tedavisi, tıbbi sülüklerin hastalıklı bölgeye yaptıkları kan emişi sırasında emzinlerin ve salgıların enjekte edilmesi işlemidir. Günümüzde Batılı ülkelerce de kullanırlığı kabul edilmiş olan sülük tedavisi, Almanya tarafından yasalaştırılmış bir tedavi yöntemi olup ayrıca İngiltere tarafından da “Canlı Eczane” ismiyle nitelendirilmiştir.
Sülük tedavisi, birçok hastalığa şifa olarak günümüzde kullanılan bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkemiz sülük açısından adeta bir maden olmaktadır. Fakat birçok ülkeye sülük göndermekte olan ülkemizde, sülük tedavisi için merkez sayısı fazla bulunmamaktadır. Oysaki Avrupa’da sadece Almanya’da 300’den fazla sülük tedavisini gerçekleştirmekte olan tedavi merkezi bulunmaktadır. Bursada sülük tedavisi ise bizler tarafından sizlere en iyi hizmeti ve tedaviye gerçekleştirilmek üzere verilmektedir.
Hz. Muhammed(s.a.v) tarafından da kullanılan ve hadiste yeri geçen sülük tedavisi, korkulması gereken bir tedavi yöntemi değildir. Birçok insan tarafından can yakıyor mu sorusuna ise cevabımız, sivrisinek ısırığı kadar bir acı bırakması olacaktır. Aynı anda vücudun birçok yerine uygulanabilmesi cevabımızı destekler niteliktedir. Yıldırım sülük tedavi ile birçok hastamıza bu geçerliliği kabul edilmiş olan ve peygamber efendimiz tarafından da kullanılıp önerilen yöntem en iyi şekilde kullanılmaktadır.
Sülük tedavisinin uygulanması her hastaya yapılamamaktadır. Sülük tedavisinin uygulanmasının sakıncalı olduğu hastalıklar vardır ki bu kişilere merkezimizce kesinlikle tedavi uygulanmamaktadır. Ayrıca Bursada sülük tedavisi ile hizmet veren bizler, tedavi sonrasında da dikkat edilmesi gereken noktaları vurgulamaktayız. Sülük tedavisinin gerçekleştirildiği alanlarda gün içerisinde kanamalar görülebilmektedir. Bu anlamda hastaların tedaviden sonra mutlaka istirahat etmeleri gerekmekte ve de aşırı sıcak ve aşırı soğuk ortamlarda bulunmamaları bu ortamlardan kaçınmaları gerekmektedir. Bol bol sıvı alması gereken hastalarımızın, kanı sulandırıcı özelliği bulunan ilaçlardan uzak durmaları gerekmektedir.