YÜKSEK TANSİYON

YÜKSEK TANSİYON NEDİR

Yüksek tansiyon ya da Hipertansiyon, aşırı yüksek tansiyon demektir. Normal kan basıncı değerleri bireyden bireye değişkenlik göstermekle beraber, sırasıyla sistolik için en çok 130 mm Hg, diastolik için ise en çok 85 mm Hg olmalıdır. Bu değerler normal kan basıncı değerleri olarak kabul edilmektedir. Sınırda normal değerler ise sistolik kan basıncı için 130-139 mm Hg, diastolik kan basıncı içi ise 85-89 mm Hg dır. Hipertansiyon sınırı ise sistolik kan basıncı için 140 mm Hg, diastolik kan basıncı için ise 90 mm Hg dır.

Normal bir insanda normal tansiyon değerleri büyük tansiyon en fazla 160 mmhg ve küçük tansiyon ise en fazla 85 mmhg olmalıdır. Yüksek tansiyon maalesef sık görülen bir rahatsızlıktır. İstatistiklere göre yetişkin insanlarda yüksek tansiyon görülme oranı 1 / 7 dir. Yüksek tansiyonun tedavisinde yüksek tansiyona yol açan etkenin iyi tespit edilmesi gerekir. Bu tespit uygun tedavinin yapılmasına yardımcı olacaktır. Tedavi mutlaka yapılmalıdır çünkü yüksek tansiyon damar sertliği, felç, kalp krizi ve beyin kanaması gibi durumlara yol açabilmekte
dir.

YÜKSEK TANSİYONUN SEBEPLERİ

Yüksek tansiyona birçok etken sebep olabilir. Beslenme şekli, şişmanlık, hormonal bozukluklar, çeşit kalp hastalıkları, böbrek hastalıkları bunlara örnek olarak verilebilir. Ayrıca yüksek tansiyonun kalıtsal nedenleri de bulunmaktadır. Beslenme faktörü olarak da çok fazla tuzlu yemek, aşırı derecede kırmızı et tüketmek yüksek tansiyona yol açabilmektedir.

HACAMAT VE YÜKSEK TANSİYONtansiyon

Yüksek tansiyon,Bursa Hacamat merkezinin, tedavisinde iddialı olduğu alanlardan biridir. Modern tıbbın çaresiz kaldığı ve semptomatik (sadece belirtileri gideren) tedavi yaptığı yüksek tansiyonda hastalığın sebebi ise, damar çeperlerinde biriken kolestrol ve toksinleri atmak isteyen bağışıklık mekanizmasının damarları büzerek basıncı arttırmasıdır. Damar içi basıncı arttırarak çeperlere yapışmış toksinleri atmaya çalışan vücuda yardımcı olmak ancak bu toksinleri giderecek bir yöntemle olabilir, yoksa damar genişletici tansiyon ilaçları sorunu daha da kökleştirmekten başka bir işe yaramamaktadır. Hacamat bilinen en etkili detox (toksin giderici) yöntem olması hasebiyle, yüksek tansiyona sebep olan toksinleri uzaklaştırarak sorunun kaynağına müdahale etmektedir. Bizde Bursa Hacamat Merkezi olarak insanlardaki bu yüksek tansiyonun tedavisi için çalışmaktayız.

Bursa Hacamat Merkezi yüksek tansiyon tedavisini, hastanın durumuna göre 2-4 seans uygulamaktadır, ileri vakalarda Tıbbi Sülük Tedavisi ve bitkisel yöntemler ile desteklenmektedir. Tedavi neticesi kişi tansiyon ilaçlarını bırakmakta, ilaçların yan etkilerinden ve maddi külfetinden kurtulmaktadır.

Yüksek tansiyon tedavisi 1er aylık ara ile ortalama 3 seansta yapılmaktadır. Seanslar yaklaşık 45 dk sürmekte, kişi tedaviden hemen sonra günlük yaşantısına devam etmektedir. Hacamat tedavisinin olumlu etkileri henüz seans bitmeden hissedilmekte, görme işitme vb. duyularda belirgin bir açılma olmaktadır. “Hafifleme” ve “Kafanın boşalması” ifadeleri en çok karşılaşılan yorumlardır.